VSTUPTE KOŤATA O NÁS NAŠE KOČKY ODCHOVY RADY KOCOUŘI
  FOTOGALERIE ODKAZY KNIHA NÁVŠTĚV KONTAKT  
     
     
     
     
 

Co potřebuje kočka

1. Záchod a stelivo

2. Misku na vodu a jídlo (nejlepší skleněné, dobře se udržují)

3. Něco zeleného na okusování - nejlepší je papyrus, zelenec,  pšenice

4. Škrabadlo

 

Náklady na kočku za 1 měsíc jsou

cca 1000,- Kč

 

Co kočka jí

kočka potřebuje každý den 2 - 3 kousky čerstvého masa (asi velikosti myši) hovězí, koňské, krůtí, kuřecí nechat vždy alespoň 24 hod, přemrazit, občas dát kousek vařené ryby (filé) - pozor na kosti. Nikdy nedávat syrové vepřové! Dále by kočka měla mít k dispozici misku s vodou (nejlépe ve dvou místnostech) suché krmivo (naše kočky jsou zvyklé na  ROYAL-CANIN – je dobré střídat více příchutí jedné značky). Ráno, odpoledne a večer dostávají kočky porci masa s trochou konzervy  GURMET GOLD, FELIX, SHEBA,  (na tyto značky jsou zvyklé).

Pozor - základem stravy je maso a suché krmivo - konzerva je pouze doplněk !!!

Dále je dobré jim dávat vanilkový  Pribináček a výborná je zakysaná smetana. Mléko nedávám, raději smetanu, ale jen s mírou a ne každý den, mléko může způsobovat průjem. Mléčné výrobky jsou důležité kvůli vápníku. Vhodné je občas podat sardinku nebo neslaný tvrdý sýr. Jednou za týden dávám žloutek s trochou teplé Tatry a trochou Calopet pasty - je to výborné na srst.  Pozor - kočky jsou velice konzervativní a když si oblíbí něco k jídlu, těžko si zvykají na novinky.

Co se týče vitamínů - velice dobrá je CALOPET pasta - obsahuje všechny vitamíny, stopové prvky a vápník a BEZOPET pasta - proti dělání bezoárů (lze objednat v lékárně a v prodeji je v některých prodejnách pro chovatele)

Stelivo

používáme hrudkující ZVERLIT nebo stelivo  z GLOBUSU, kočkám vyhovuje a záchodky se dobře udržují čisté.

 

Jedovaté rostliny

pozor na  JEDOVATÉ ROSTLINY  jak pokojové tak zahradní. Dejte je tam, kam na ně kočka nedosáhne a nebo je raději odneste z bytu. Pokud může kočka na zahradu, dohlédněte na to, aby se jedovatým rostlinám vyhnula. Na okusování je pro kočku nejjednodušší v misce pěstovat pšenici - roste rychle a kočkám vyhovuje.

 

Problémové chování

někdy se stává, že se vaše kočka začne chovat agresivně, nebo naopak začne být bázlivá, neurotická, začne se schovávat před návštěvami i před vlastní rodinou,  nastanou problémy s chováním v případě nějaké  změny v rodině. V prvé řadě je potřeba nechat kočičku zkontrolovat u veterináře, jestli není nemocná a jestli vám tímto způsobem  nedává najevo, že ji něco bolí. Pokud vyloučíme tuto možnost, je důležité udělat z kočky zase co nejdřív milé  a přátelské zvíře. V tom vám může pomoci  BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE .

 

Vystavování koček

pokud chcete vystavovat kočky musíte být členem svazu chovatelů koček (členství 500,- Kč/rok), přihlášku vám dá jednatelka - informace vám poskytnou na Svazu chovatelů koček 

(v Brně   – Ivana Koplíková,  Kamínky 4, 634 00 Brno,  mobil:  776 274 395,  e-mail: neko.cz@post.cz ).

Kočka musí mít nejméně měsíc před výstavou všechna potřebná očkování a musíte včas odeslat přihlášku na výstavu.  No a pak nenechat doma nic z věcí, které budete na výstavě potřebovat -  CO SEBOU NA VÝSTAVU

 

Veterinární lékař

Doporučuji najít si takového veterináře, který má v ordinaci  rentgen, operační sál, ultrazvuk a poskytuje veškerou péči, včetně operačních zákroků. (Brno – veterina  u ZOO,  tel: 546 221 174  mob: 774 953 513    VEERINA u ZOO, cz  ).

 

Každý den se kočce věnujte alespoň půl hodiny hrajte si s ní a trošku ji pohoňte po bytě. Také není vhodné nechávat kočku několik dní samotnou v bytě. Pokud musíte odjet poproste sousedy, ať vám ji nakrmí, pohrají si sní a uklidí kočičí záchod. Při delší nepřítomnosti poproste někoho, ať se k vám nastěhuje a o kočku se stará. Stěhovat kočku k někomu na 14 dní ji zbytečně stresuje. Pokud býváte dlouho v práci, pořiďte si rovnou  dvě koťata, budou si spolu hrát a nebude jim doma smutno.

Nezapomeňte zajistit okna a balkon proti vypadnutí kočky.Je děsně zvědavá a všude vleze.

 

 

 

KASTRACE - proč je dobré  kastrovat kočky, které  nejsou určené do chovu

     
 

KREVNÍ SKUPINY - důležité informace pro plánované rodičovství u koček

 
 

 

 
 

POROD  - pár rad a tipů, co je dobré si nachystat ještě před narozením koťátek

 
     
     
 

SÍTĚ NA BALKÓNY

 
 

 

 
 

různé způsoby přidělání sítí  

 FOTO  
     

 

KV Řezáč
U Svratky 780
660 01 Tišnov
 tel: 549 410 350
www.kvrezac.cz

 

 

montáž sítí na klíč

KOPR - Brno

Aleza

K9

 

 

Nabídnou vám velikost oka a sílu materiálu.

Klasika je síla 1.2 mm a velikost oka 3x3 cm.

Další možnost je 2mm a velikost 5x5cm (mají i 4x4 cm). Taky si můžete vybrat barvu (bílou nebo černou a v menší síle materiálu taky khaki zelenou). Hned spočítají, kolik to bude stát a za týden máte síť doma. (Cena na klasickou lodžii cca 3,25 m je kolem 700,- Kč).

Pozn: Tyče kolem balkónu na držení sítě si musíte opatřit sami.

 

PTÁČEK- ŽALUZIE,s.r.o.
Karoliny Světlé 21
628 00 Brno - Líšeň
 tel: 544 217 903, mob: 603 532 172
http://zaluzie.brno.org.uk

 

Firma nabízí montáž a servis okenních a bytových doplňků, sítí proti hmyzu, montáž a prodej mříží


 
         
 

 

 
         
 

 

 
         
 

     
         
 

     
         
     
     
     
 

ŠKRABADLA

například

 www.zoohit.cz

www.sos-hodonin.cz

www.drapaki.pl

 

 

 

   

 

 
VSTUPTE KOŤATA O NÁS NAŠE KOČKY ODCHOVY RADY KOCOUŘI
  FOTOGALERIE ODKAZY KNIHA NÁVŠTĚV KONTAKT