VSTUPTE KOŤATA O NÁS NAŠE KOČKY ODCHOVY RADY KOCOUŘI
  FOTOGALERIE ODKAZY KNIHA NÁVŠTĚV KONTAKT  
     
     
     
 

Jak to všechno začalo

Britské kočky se nám líbily vždycky, ale naši první jsme si pořídili neplánovaně, více méně náhodou. A tak se u nás doma objevila v září 1997 Barborka.

Po roce jsme se rozhodli jí pořídit kamarádku, jenže naše Barborka je docela dominantní kočka a žádnou cizí vetřelkyni nesnese, proto jsme Barborku uchovnili, pořídili si koťátka a jedno z nich si nechali. A tak u nás zůstala Adélka.

No a netrvalo dlouho a měli jsme kočky tři, tedy dvě kočky a bílého kocoura Cyrila (kastráta) - prvního synka naší Adélky. To už jsme si říkali, že tři kočky je až, až, ale znáte to.

Uběhlo něco málo přes rok a najednou jsme zjistili, že se nějak nemůžeme rozloučit s černou kočičkou  (dcerkou Barborky) - a tak nakonec Faustýna  zůstala také.

Spokojeně jsme si žili se  čtyřmi kočkami, roky utíkaly, ani jsme se nenadáli a naší Barborce bylo už osm let a tak jsme se rozhodli, že si necháme doma Mařenku, která se v únoru 2005 narodila naší Adélce.  A aby měla nějakou kamarádku na kočičí lumpárny zůstala doma i její o rok mladší sestra Otylka.

V březnu 2007 nám celkem nečekaně umřel Cyrilek. Bez bílého kocoura doma prostě  něco chybělo a proto jsme se rozhodli,  že s naší Mařenkou zajdeme za bílým ženichem a pokud se narodí bílý kocourek, tak zůstane doma. A tak se u nás objevil v srpnu 2007  Rudolf. A aby mu nebylo smutno, o rok později zůstala doma jeho mladší sestra Terezka.  Ti dva si spolu moc dobře rozumějí.

Čas jde dál, kočky stárnou a tak u nás v roce  2011 zůstala malá Ágnes. Úžasně zapadla do kolektivu a trochu rozpohybovala naše stařenky. V březnu 2012 nás opustila Adélka a protože jsme měli pocit, že modrých koček je doma málo, nechali jsme si Dobromilu. No a o rok později tak nějak zůstala Gabriela.

V září 2016 jsme nechali odejít Barborku, bylo jí 19,5 a přišel její čas. V červnu 2017 se nám narodila krásná tříbarevná kočka Umberta a ta zůstala samozřejmě taky doma 

 

 
     
 

 
     
     
 

Jak s námi naše kočky žijí

Naše kočky s námi žijí volně v bytě v paneláku. Mohou všude i na balkón, který jsme pro jistotu opatřili sítí. Mají také pro pobavení velké škrabadlo, na kterém se vyřádí. Jsou společenské, od malička zvyklé na kontakt s lidmi, návštěvy vítají už u dveří. Pokud má některá kočka právě koťata, starají se o ně všichni , nejvíc to ale dělával  náš "au pair" Cyrilek.

 
     
 

 
     
     
 

Kam odcházejí naše koťata

Koťata od nás odcházejí nejdřív po třináctém týdnu věku. Jsou naočkovaná, odčervená, dostávají na cestu základní výbavičku (vzorek krmiva, různé zajímavé články týkající se péče o kotě, pár fotek a oblíbené hračky). Jsme rádi, pokud si noví majitelé našich koťat udělají čas a několikrát nás navštíví pohrát si se svým budoucím mazlíčkem a pokud si doma všechno připraví ještě před příchodem koťátka.

 
     
 

 
     
VSTUPTE KOŤATA O NÁS NAŠE KOČKY ODCHOVY RADY KOCOUŘI
  FOTOGALERIE ODKAZY KNIHA NÁVŠTĚV KONTAKT